»Če je neko območje v Sloveniji razglašeno za kopalno vodo, to pomeni predvsem, da Agencija RS za okolje (Arso) redno preverja mikrobiološko oz. kakovostno ustreznost kopalne vode ter da se tam kopa večje število ljudi. Status še ne pomeni, da je to uradno kopališče.«
»Tega poročila smo veseli vsi, ki smo rezervirali zaslužene poletne počitnice v čudovitih kopališčih po Evropi. Lahko smo prepričani, da je kakovost večine kopalnih voda odlična, pa naj gre za plažo v Grčiji, jezero na Madžarskem ali reko v Franciji.«
»So pa to samo strokovne podlage, ki so trenutno v internem usklajevanju znotraj institucij ministrstva za okolje in prostor, kasneje pa se bodo usklajevale tudi z javnostmi in občinami ter drugimi ministrstvi. Več informacij zato v tem trenutku žal še ne moremo podati.«
»Agencija obenem skrbi za redno obveščanje in zgodnje opozarjanje kopalcev na morebitno mikrobiološko onesnaženje vode. S tem se varuje zdravje kopalcev.«
»Slovenija je naredila napako, ko je v preteklosti urbanizirala območja, kjer so imeli vodotoki razlivna območja v primeru velikih voda.«
»Ni dvoma o tem, da se bomo morali umakniti v določenih območjih voda, saj bo morala voda dobiti prostor.«
»Z akcijskim načrtom EU-ja za ničelno onesnaževanje in revizijo direktive EU-ja o kopalnih vodah bo v prihodnjih desetletjih še nadalje utrjena naša zavezanost preprečevanju in zmanjševanju onesnaževanja.«
»Imamo visoko biotsko raznovrstnost, veliko zaščitenih območij, bogati smo z vodo in gozdom.«
»Slovenija delovanje organizacije podpira, saj je to edini način, da imajo ljudje v Gazi dostop do vode, hrane in zdravstvene oskrbe.«
»Zakon o vodah iz leta 2002 navaja, da obratov z nevarnimi snovmi na vodovarstvenih območjih ne sme biti.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju